Vyjádření k mému ukončení pobytu a činnosti na SPL.

posted in: Minulost | 34

 

Krátké shrnutí toho, co se stalo:

Začátkem roku 2016 majitel webu změnil svůj pohled na pořádání srazů. Vytvořil u srazů formuláře na sběr osobních dat, s čímž jsem zpočátku souhlasila, protože by to mohlo organizátorovi srazu ušetřit práci při shánění dat pro ubytování. Na základě prudce negativních reakcí účastníků jsem rychle pochopila, že to nebyl dobrý nápad a je něco jiného sbírat data osobním jednáním a anonymním formulářem. Snažila jsem se to sdělit správci webu, ovšem ten odmítl jakkoliv tyto informace zvážit a naopak po mně vyžadoval identifikaci nesouhlasících členů, což se mi jevilo jako bonzování, které nevede k vyřešení problému.
Zdá se, že majitel moje NE neunesl a začal kolem sebe kopat. Bez ohledu na mnohaletou spolupráci byl ze mne během minuty nepřítel číslo jedna a dál už to znáte – smazal srazy, zbavil mne práv správce a po nedlouhé době mne z webu zcela vyhodil.

 

Popis situace, pro všechny, kdo chtějí vědět podrobnosti:

Na web SPL jsem přišla v květnu 2009. Do půl roku jsem dostala roli Správce chatu a zhruba za rok jsem dostala na požádání roli Koordinátor srazů. Od roku 2010 jsem se svým týmem uspořádala 17 velkých a 21 odpoledních kecacích srazů v různých koutech republiky. Na webu jsem byla vždy aktivní a k uživatelům vstřícná. Po čase majitel webu vytvořil roli Superadmina (správce) a nabídl mi ji. Přijala jsem ji, neb mě velmi bavilo komunikovat s lidmi a udržovat na webu klid a pořádek. Nikdy jsem této role nijak nezneužila a vždy jsem se snažila problémy vyřešit spravedlivě a korektně pro všechny zúčastněné strany. Vše jsem dělala dobrovolně, ve svém volném čase bez nároku na jakoukoli odměnu. Stejně tak pracuje i srazový tým.

28.2.2016 jsem byla majitelem Sexyplastenek obviněna, že šířím mezi lidmi pomluvu, že web není bezpečný. Nenechal si vysvětlit, že data lidí k ubytování chci mailem proto, abych měla vše v jednom komunikátoru, a mohla si je potřídit a zařadit tak, abych to měla přehledné a jednoduše k vyhledání, když je potřebuji na další sraz. Že komunikovat o srazu mailem není o nedůvěryhodnosti webu, ale o tom, abych v tom neměla hokej. Při 60 lidech na akci je časově velmi náročné tato data shromáždit a sepsat. Toto je moje dobrovolná aktivita, pokud nechceme, aby na sraze s námi byl majitel pronajmutého objektu a neopisoval si data z občanských průkazů ubytovaných lidí sám. Další důvod pro e-mailovou komunikaci je ten, že na webu jsem nemohla poslat vzkaz o srazu všem přihlášeným lidem najednou.
A protože moje vysvětlení nevzal na vědomí, nabídl mi, že data se musí posílat interní poštou, nebo že udělá formulář, který bude obsahovat kolonky na data která potřebuji a zájemci o registraci na sraz je vyplní, a tím budou zaregistrováni na sraz a data budu mít připravená v excelu ke stažení. Vzhledem k tomu, že se sběrem dat je opravdu fůra práce, se mi formulář jevil jako dobrý nápad. Viděla jsem v něm velké ušetření svého času. Posílat data interní poštou, kde není jistota, že vzkaz nezmizí po čase z archivu se mi jevilo nevhodným. Takže z těch dvou nabízených možností jsem souhlasila s formulářem. Měl za to, že tím formulářem nebo posíláním dat přes interní poštu půjdeme příkladem lidem, a dokážeme tím, že web je bezpečný.
Dále pak chtěl po mě jména lidí, o kterých jistě vím, že pomluvy o nedůvěryhodnosti webu šíří. Že ne, že by to nevěděl sám, ale že by chtěl mít jistotu, aby někomu neoprávněně nezrušil profil. Já jsem od nikoho nic takového neslyšela.

25.3.2016 Zadala jsem na SPL nový sraz Jarní vábení a v přiloženém formuláři jsem po lidech chtěla jméno a telefonní číslo.
Po deseti dnech bylo na sraz přihlášeno velmi málo lidí, tak mě to zarazilo a začala jsem o tom přemýšlet. Došla jsem k názoru, že při registraci může vadit lidem strohá větička „Data vyžadovaná pro registraci.“ Tak jsem majiteli webu poslala podrobný vzkaz, jak dát lidem na vědomí, proč data chci a jakým způsobem budou používána. Tento vzkaz zůstal nepřečtený.

Několik dnů poté jsem zveřejnila sraz v Řevnicích. Ve formuláři jsem nastavila kolonky, které jsem potřebovala pro ubytování účastníků. Po několika dnech i na tomto sraze bylo registováno velmi málo lidí, na rozdíl od srazů proběhlých. Tak jsem se začala pídit co se děje. Reakce od lidí na formulář byla velmi, velmi negativní. Pochopila jsem jejich stanoviska, formulář u srazu vypnula a napsala majiteli podrobný mail o tom, co se děje a jak uživatelé webu vnímají podmínku registrace na sraz. On formuláře znova zaktivoval do původního nastavení, a se mnou si vyměnil pár ostřejších mailů. Chtěl po mě připomínky lidí a jejich nicky. Připomínky jsem mu podrobně popsala, ale nicky lidí jsem mu nedala. Nechtěl řešit stížnosti lidí, ale chtěl vědět, kdo si konkrétně na co stěžuje. Řešení problémů s formulářem přesunul do osobní roviny. Toto označil za neloajalitu k němu a že tato situace znamená možná konec srazů. Poté smazal Řevnický sraz, i když věděl, že za něj je složena záloha v desítkách tisíc korun. Do srazů investuju na zálohy na ubytování a na další výdaje nemalé peníze, stejně tak ostatní členové týmu, tak jsem nepochopila důvod, proč bych srazovou agendu měla dělat jinak, než dělám a osvědčilo se mi to, jen proto, že majitel SPL, který s tímto nemá žádné zkušenosti, ani se na srazech nepodílí, chce, abych to dělala dle jeho nařízení.

7.4.2016 mně odebral roli Superadmina
9.4.2016 jsem rozeslala všem, kdo byli na jakémkoli našem sraze e-mail, o tom, že jsme se s majitelem webu nedohodli na další spolupráci ohledně srazů a o tom, jak srazy budou pokračovat
27.4.2016 mi beze slova smazal profil a několik hodin poté začali z webu SPL mizet bez jakéhokoliv vysvětlení další uživatelé. Skoro každý den byl takto někdo „odejit“ nebo perzekuován banem s tím, že když zaplatí VIP, ban mu bude odstraněn, a to i v případě, že uživatel měl zaplaceno VIP na několik měsíců dopředu.
16.5.2016 jsme začali pracovat na novém webu
Je vhodné napsat, že za mnohaleté poskytování prostoru komunitě patří majiteli webu dík, ovšem zdá se, že touha po ovládání a diktátu svých názorů převážila nad zdravým rozumem a vztahy s lidmi. Za takových podmínek nelze nadále pokračovat a je nutné hledat novou cestu.
Považuji za velmi důležité zdůraznit, že až do definitivního vyhození mé osoby a několika spolupracovníků z webu jsem stále věřila v možnost rozumného lidského řešení, viz obsah e-mailu, který byl odeslán všem účastníkům srazů. Hledání náhradního řešení (bohužel) započalo, až když se ukázalo, že jinak to opravdu nejde. Důrazně odmítám případné spekulace, že jiná cesta již existovala a proto jsem spolupráci ukončila.

……. a tak Vás tu vítám, ať se Vám tu líbí……… 🙂  Sommers

34 Responses

 1. gothicwamp

  jsem rád že web vznikal protože srazy jsou to nejlepší co znám na seznamení a pobavení

 2. Sommers, znám Tě myslím za ten rok a půl dobře, tudíž nepochybuji o pravdivosti Tvých slov. Pro mne znamenáš až možná záviděníhodný objekt pokory, tolerance, respektu i bojovnosti za pravdu a spravedlivost. A abych byl i já aspoň trochu spravedlivý, tak musím pochválit i Tvůj tým a v podstatě všechny, kteří pomohou i třeba nezištnou drobnou maličkostí, neboť i to tvoří fajn tým. A já si myslím, že se už dávno vytvořil a byla by velká škoda ho teď rozpustit. Nakonec jedině když nám teče do bot, poznáme ty pravé kamarády. Pak i tato zkouška měla smysl. A všem blahopřeji, neboť tým nezklamal. Má totiž zdravé jádro.
  K majiteli pro mnohé už zakázaného webu se vyjadřovat nehodlám. Sám se v podstatě odsoudil a myslím, že to docela brzy pozná.
  Co napsat dál? Nic. Jen, že se na mne můžete těšit. A nikoho nového nečekejte… 😉 😀

 3. Děkujeme za pozvání a moc rádi tu budeme s tebou a přáteli !

 4. Ahoj Sommers, vídíš to, jak to dopadlo. Když jsem, kdysi dávno a dávno, upozorňovala na drsnou cenzuru a diktaturu ze strany Igelita, nevěřila jsi mi 🙂 Dopadla jsi stejně, jako X lidí před tebou. Sharene

 5. Moc děkuji za ochranu soukromí. Jen tak budou stránky sloužit svému účelu. Držím palce

 6. Ahojte, ja som odišiel dobrovolne z princípu 🙂 po 9 rokoch členstva, predtým som vymazal všetky fotky a údaje a následne som napísal do profilu niečo o sebe, aby ma vymazal webmaster. Bolo to rýchle. Tiež mám skúsenosť na bývalom webe som mal známeho kde v súkromnej správe ten známy mi dal kontakt na obchod kde si môžem zohnať nejakú vec. Stalo sa to, ten známy bol zablokovaný behom pár minút. Po kontakte s webmastrom totiž ten známy nemal možnosť sa kontaktovat my bolo vysvetlené, že dotyčného odblokuje ak si zaplatí VIP členstvo, ja som to tak spravil za neho, údajne porušil pravidlá a pritom išlo o súkromnú správu. Po tejto skúsenosti som váhal či má zmysel vôbec niečo písať, pretože špehovanie súkromia a pocit bezpečia sa mi nezdá fér. No a po skúsenostiach inných som sa rozhodol definitívne odísť. Som rád že môžem byť znovu medzi Vami

 7. Nelíbí se mi cenzurování, jakýkoliv sceening osobní pošty, nemožnost poslat e-mailovou adresu, telefonní číslo, odkaz na nějaký web, e-shop a pod.

  Řečnická otázka – netřeba odpovídat. Zajímal by mě důvod, proč se děje tohle všechno? Strach z konkurence?
  Nechápu, proč bych měla lidem diktovat, o čem si mají v soukromí psát. Jak si pak mají třeba domluvit schůzku, když si nemohou poslat ani telefonní číslo?

  Souhlasím s tím, že když jsme měli s majitelem bývalého webu rozdílný pohled na srazovou agendu, že mě vyrazil, ale proč tolik ostatních lidí? Lidé, které znám léta, virtuálně i reálně, přece nejsou tak strašně zlí, že by si zasloužili vyhazov bez konkrétního udání důvodu.

  Jsem ráda, že jste sem našli cestu a věřím, že tady komunitu znovu stmelíme, ba i rozšíříme a dáme lidem zázemí, kde mohou svobodně komunikovat a reálně se scházet. Znám Vás dobře za ta léta a vím, že jste fajn lidi.

  • „Lidé, které znám léta, virtuálně i reálně, přece nejsou tak strašně zlí“ … lidé ne, ale tenhle konkrétní člověk ano. To, co předvádí, je opravdu zlo jak z biblické definice. To není snaha něco vyřešit, případně chránit jednoho vyloučením druhého. To je úporná snaha zasáhnout člověka na nejcitlivějším místě a triumfálně si užívat jeho bolest. Myslím, že psychiatři pro to mají nějaký termín, možná je to i popsaná úchylka. Škoda, že sis toho tak dlouho nevšimla, i když varování byl dostatek. Mohli jsme dnes být dál.

 8. PETpremecek29

  O tom, co je motivací k tomu, že je člověk zlý, se psychologie dohaduje už léta. Zda tedy je ta zloba získaná a nebo se narodí jako „hajzl“ už v kolíbce a postupně se to z něj vyklube. Já se přikláním k názoru, že zloba je u člověka způsobená tím, že o něho byly už od kolíbky „típány vajgly“ (eventuelní asociace k jiným diskuzím na tomto webu je zde zcela nezáměrná). Současně s tím byl tento člověk „rozmazlován“, což může mít charakter náhrady jedněch neuspokojených potřeb jinými. Na genech potom asi záleží, jak se ten který způsob výchovy ve výsledku na daném jedinci projeví. Já si představuju, že když je někdo humanista, tak je svou podstatou humanista už jak spermie :-), respektive má k tomu určité předpoklady. Když je někdo potenciálně agresivní bestie a k tomu se mu ještě dostane výchovy v určitém prostředí, je oheň na střeše. V každém případě, pokud jde o onoho pána, asi stejně jako u ostatních jemu podobných bude platit, že možnost jeho cílené převýchovy je minimální. Pokud se takový člověk nerozhodne, že se sám začne chovat slušně (nevím, proč by to dělal), pak zbývá snad jedině možnost, že by vlivem vnějších neočekávaných okolností zažil natolik silný citový otřes, že by ho to postavilo na nohy. Napadá mě třeba to, že by mu při živelné katastrofě zahynula celá rodina, on sám by při tom přišel k úrazu, nad to by zjistil, že jeho finanční konto v bance bylo z neznámých důvodů vytunelováno a že se ze dne na den stal žebrákem. Takový sled událostí by ho možná přivedl k zamyšlení, že není na světě sám a že je závislý na ostatních lidech, se kterými se musí naučit žít a vycházet.
  Osobně si mysím, že tento typ člověka je celkem charakteristickým příkladem jedince produkovaného a podporovaného ve svém vývoji dnešní na kariéru orientovanou dobou. Jsou to děti z rodin, ve kterých na ně rodiče neměli příliš mnoho času, nejezdili s nimi táborničit do přírody, svoje děti nedali do skauta ani do jiného kolektivu. Zbytnělé jedináčkovství (jsem také jedináček, ale když jsem to přeháněl, rodiče byli kdykoli připraveni dát mi přes držku, řekl bych že někdy až zbytnečně moc), nezačlenění do žádné party a pravděpodobně silná vazba na rozmazlující matku vyžadující podmíněnou lásku s lehkou nestabilitou ve výchovném stylu tendující od přehnané tolerance ke zbytečným trestům a despotického a trestajícího otce může být například přesně ta konfigurace, která vede ke vzniku takové osobnosti. Dotyčný hledal únik ve svém světě, kterým se mu stalo na jedné straně programování, na druhé straně ho mírný pocit nedostačivosti vedl k potřebě vyrovnat se fyzicky svým spolužákům úspěšným např. v erotických vztazích. K tomu zřejmě nějaké další konflikty a třenice s různými dalšími osobami v jeho okolí, touha po kariéře a po ekonomickém úspěchu. A tak dále, a tak dále. Toto vše je bohapustá teorie, může však snad naznačovat prostor, ve kterém se pohybujeme.
  Zájemcům doporučuji tuto klasickou knihu Karen Horney, Freudovy žačky, s názvem „Neurotická osobnost naší doby“, která excelentně popisuje situaci ve společnosti, která panovala v tržně se vyvíjejících Spojených státech už před 2. sv. válkou.
  http://obchod.portal.cz/neuroticka-osobnost-nasi-doby/
  Když tuhle knihy čtu, připadá mi, že naše současné problémy jsou jak vystřižené právě z této doby. Lidská psychika a její reakce na působení okolí se totiž v časové epoše, v jaké se píší dějiny lidské civilizace, vůbec nemění.

 9. Nejspíš všichni, komu byl na SPL nějak ukončen přístup, tak nějak tuší souvislosti. A také tuší, že další rozbory a psychoanalýzy jsou zbytečné. Nejspíš každý měl možnost setkat se s různými automatickými upozorněními a rozhodnutími webmastera, pro něž marně hledal oporu v Pravidlech. A při té příležitosti zjistil, že Pravda na SPL je vždy jen jedna.
  Přijde mi úsměvné, i ve světle Gumkacovy zprávy, že Sommers byla obviněna, že šíří pomluvy, že SPL není bezpečný web. To je vtipné. Tedy, protože to tady igelit beztak sleduje, jedna zpráva pro něj: to byla jedna z prvních věcí, kterou mi mnoho lidí přímo nebo nepřímo naznačovalo už první měsíc po tom, co jsem se na SPL objevil a se jménem Sommers to nemělo vůbec žádnou souvislost. Jinými slovy, to byla mezi zkušenějšími uživateli pláštěnkářská latina.
  Já osobně mohu říct, že díky banánu jsem zjistil, že mi komunita SPL nechybí. Naprostá většina lidí odtamtud, s nimiž lze smysluplně komunikovat, je – až na tři výjimky – buď tady nebo mám na ně jiný kontakt. Najednou jsem zjistil, že reagovat na bezobsažné vzkazy byla obrovská ztráta času. Takže já jsem svým způsobem za ten banán rád, i když by tomu ten, kdo mi ho udělil, asi nechtěl věřit.

  • S většinou souhlasím. Už když jsem na SPL přišel, tak mi hned bylo naznačeno ať se chovám slušně a s ním se rozhodně nebavím…….
   A na všechny, se kterými jsem měl na SPL pravidelnou komunikaci, tak jsem měl i jiné kontakty. Takže to určitě nemohu považovat za nějaký vyhazov od komunity 😀 A je až paradoxní, že ač jsem dostal ban za to, že jsem asi SPL pomluvil – pokusil se ve zprávě odeslat jeden odkaz na tyto stránky, tak po banu jsem byl nucen poslat odkaz všem, které jsem tam znal, aby věděli proč tam už nejsem.

 10. Pro ty co nebyli na srazu, kde bylo vysvětleno, proč jsem měl naprostou většinu funkcí na SPL zablokovánu samotným „vy víte kým“ 🙂
  Bylo mi sdělěno že “ Spíš s nepřítelem“.
  A stále nenapíšu do interky nikomu, nodo nenapíše mě, nanapíšu do diskusí, nepodívám se do seznamky :-D.

  Co je ale s podivem, že stále mám profil v provozu a i se na něj přihlásím.
  Možné vysvětlení je také jedno…
  I když mám vše bloklé, tak využívá mého profilu na to aby se měi lidé na co dívat, protože mám ve svém profilu cca svých 2300 fotek, vesměs fetiš apod.
  Vidím to na návštěvách profilu a statistikách.

  I to o něčem svědčí, jaká je to nátura a člověk…HOWGH

  • Hurá – taky už spím s nepřítelem. Už jsem taky opička s banánem 🙂

 11. PETpremecek29

  Narcissus (Caravaggio):
  https://cs.wikipedia.org/wiki/L%C3%A1ska#/media/File:Michelangelo_Caravaggio_065.jpg

 12. Tak jsem se byl podívat „VEDLE“ a musím se smát, po ránu v 7:30 tam prošlo 430 osob. 🙂

 13. Pousmát se to mu číslu

 14. Pousmát, ale hlavně se poučit. Pokud tam má napsaný, kolik má registrovanech členů a pak k tomu napíše rozpornej údaj, kolik tisíc to čte lidí, nabízí se myšlenka, že nějak ty čísla kulhaj. Kdo ví, co a jak počítá, nechci tvrdit, že lže. Poučení? Nelhat a čísla (pokud vůbec) uvádět jen opatrně…

 15. Ahoj Sommers,
  Jsem pastelka byla sem na jediném srazu kde sem se přesvěčila že jsi ta nejlepší organizátorka srazu. Snad se mi někdy povede se zas na nějakej sraz dostat.Jsem tam byla pod nickem Pastelka bylo užesné . Tim to všechny zdravím co si na mne vzpomenou, nevím jak sem dát svou fotku.

 16. Plne souhlasim a proto spim s nepřítelem 🙂
  Viz muj vzkaz na igliteho clanek. Rubbertom

 17. Aby mi nechyběly vitamíny, tak jsem dostal „banán“ také. Bavím se tím celý večer, a to jsem ani nemusel „spát s nepřítelem“. Chtěl jsem poslat peníze na VIP a jak jsem zjistil, problém se vyřešil samostatně.

 18. Ahojte.dneska jsem dostal ban.jen za ro že jsem psal se známým a napsal že sommer pořádá srazy. Tak jsem mu napsal ať mi smaže profil.

  • Vítej v klubu. Na jeho „přínos komunitě“ boží mlýny jistě nezapomenou.

 19. Sexyplastenky se mi líbily, dobře se tu domlouvaly schůzky (svazovací akce). Chápal jsem, že na SP jsou zakázána některá slova, asi by to vyhledávače (Goggle, Yandex …) časem zbytečně odhalily. Co nechápu, že tam nebyly povoleny odkazy … někokrát jsem byl banován. Stálo mě to několik stovek, ale proč nepodpořit stránky, které mi pomohly prožít mnoho hezkých BDSM chvilek. Mám předplaceno VIP do cca 2025 … Na bamnování si stěžovali i další „přátelé“ z SP … Před dvěma týdny mi byl přístup úplně zablokován … Profil existuje, nelze se přihlásit. Moje nepžítomnost na SP mě mrzí, chci se zeptat na typy na podobné, ale bezkonfliktní, stránky, s BDSM seznamkou a možností chatu, korespondence. S BDSM a BDSMlife nemám dobré zkušenosti, budu rád když mi někdo poradí plnohodnotnou náhradu za seznamku na sexyplastenkach.

  • Ahoj,
   nevím, jestli Ti tu někdo jiný odpoví a ani já se necítím být zrovna tím správným, i když jsem se „svezl“ spolu s ostatními na té samé vlně vylučování, nejspíš někde v jejím závěru. Protože mi v té době už řada lidí, s nimiž jsem na SPL vedl příjemné konverzace, psala, že už jsou mimo, věděl jsem o tomto webu, ale já osobně jsem se našel na Fetlife.com (BDSMLife je pro mne příliš atomizovaný a má pro mne nesrozumitelnou strukturu – osobní názor). Komunita Fetlife je obrovská a je tam i velké množství lidí z ČR i lidí z SPL. Jak už to bývá, jsou tam lepší i horší lidé, business profily sloužící jen k inzerci vlastních OF stránek ap., čisté porno, loudilové a tak (o neodbytných loudilech vím, protože moje Paní tam má profil taky). Snad jediná věc, ve které SPL z mého pohledu mají navrch nad FL, je správa galerií, protože na FL není možné udělat jednotlivé galerie (respektive jde to, ale není to moc dobrá cesta, protože ta galerie je pak jinde, než by ji ostatní hledali), zkrátka všechny fotky jsou v jednom balíku. Ale dosah a třeba množství reakcí na fotky (lajky a komentáře) je v mém případě s SPL nesrovnatelné. Ale je to jen můj názor a moje zkušenost. Stačilo se na FL krátce rozkoukat, aby mi SPL nechyběly. Ano, většina obsahu je v angličtině, ale s dnešním automatickým překladem v Chrome není problém.

   P.S.: Nejsem na FL pod stejným nickem jako zde, protože jsem tehdy nechtěl někomu ukazovat, že tu jsem 🙂 a zpětně měnit nick se mi nechtělo – Paní Sommers moji identitu z SPL zná.

   D.

   • klucivnesnazich

    FetLife umí aj poslovensky, ten jazyk mi cudzí nieje … Ale je to málo využívaný (v ČR). Co se galerie týče, nestěžuju si … seznámení odtud 0.
    Nějaký seznámení je na ProfiBDSM, ale opět je to míň využívaný, hodně se tam propagujou dominy, další je upozaděný, to asi jiný členy trochu odradí …
    Pak ještě existujou amateri.com, mě se to přestalo líbit, to už je domácí porno …

 20. Zajimavé počtení opravdu velmi zajimavé jen by jsme chtel vysvětlit co to je SPL .FL apd…
  Pokud jedete na tu to akci nebo na nějakou jinou musíte být obezřetný k lidem jedou s vami ..nekteří loudí aby je člověk přivazal,mučil,trapil,apd…
  Já jsme člověk co má rad veci jako bdsm atd ..
  Ale neloudím nechavam tomu volny pruběh když to dopadne dobře jsou spokojené obě strany ..

  • Ty zkratky jsou v těch předchozích příspěvcích rozepsané. Jednu z nich sem ani nechceme psát, nejde o zákaz, ale o vyjádření názoru – to místo si nezaslouží jakoukoliv reklamu.

 21. klucivnesnazich

  Taky jsem blokovanej … každý odblokování za 300 Kč, takže VIP do cca 2026 … jenže už definitivně blokovanej. SP jsem měl rád, pomohlo mi najít několik subů, i forum zde stálo za to … na SP jsem publikoval šest svých článků, jsou tam dodnes, smazat je nedokážu. Důvod blokace? Použití slova „pošta“.
  Docela bych uvítal, kdyby existovala adekvátní náhrada.

  • My jsme o náhradě v tom roce 2016 uvažovali, ovšem přesun většiny lidí na různé „sociální sítě“ nám, jak se říká, „sebral vítr z plachet“. Nepřijde nám reálně možné takovým platformám „konkurovat“ a protože lidé nemívají tendenci chodit na více míst, tak vytvořením dalšího místa budeme jen dál fragmentovat komunitu. Nebráníme se ovšem další diskusi na toto téma.

   • Z uvedenýho je jasný, že i já jsem na více stránkách, hledám optimální … zatím marně … většinou jsou lidi na více stránkách, víc toho sledujou … novejch, kvalitních, stránek bych se nebál, jde o čas, který je pro stránky vhodný … o SP jsem se např. dozvěděl na cudnost. Do tý doby jsem o nich nevěděl … pokud ty stránky budou kvalitní, mezi lidma se to „roznese“.

    • Hmm, ale co znamená to „budou kvalitní“? Obávám se, že si pod tím každý představí něco jiného, a být kvalitní ve všech myslitelných oblastech je problematické (s omezeným rozpočtem a lidskou silou – ono to není jen o programování, ale i o trvalé údržbě obsahu a řešení konfliktů mezi uživateli. My jsme to nevzdali způsobem „určitě to nikdy neuděláme“, ale tak nějak to po osmi letech vypadá, že všichni potenciální řešitelé mají pořád jiné důležitější věci na práci. Asi to bude chtít novou krev.

Leave a Reply