Co si myslím o vývoji v posledních měsících

posted in: Minulost | 39

Mnoho přátel se ptá, jaký je můj názor na vývoj posledních měsíců na webu, ze kterého jsme odešli (nebo přesněji „byli odejiti“).

Předesílám, že osobně jsem pro rozchod neudělal nic. Žádná aktivita, žádné plamenné výměny názorů, žádná upozornění na cokoliv. Prostě mi jednoho dne bez jakéhokoliv varování či oznámení přestalo fungovat přihlášení a vzhledem k tomu, že stejného dne přestalo fungovat i dalším lidem z mé blízkosti, měl jsem dobrý důvod nehledat chybu v technice a neřešit to jako technický problém. Jinak nemám žádné informace „z první ruky“. To, jak chápu aktuální dění, jsou shromážděné informace od mnoha dalších uživatelů, které dohromady vytvořily docela čitelnou mozaiku, která dobře zapadá do mé již poněkud zaprášené předpovědi vývoje na základě znalosti osobnosti tamějšího správce.

Nejprve se zastavím u několika věcí, které v souvislosti s tímto vývojem bývají zmiňovány dalšími lidmi (viz příspěvek Sommers).

Ohledně bezpečnosti komunikace a publikace informací na webu. Žádný web není bezpečný a publikováním osobních dat riskujeme. Eroticky laděný web je ještě mnohem horší a pro většinu lidí platí definitivní „nikdy žádné osobní údaje“. To nijak nesouvisí s kvalitou implementace, ale s podstatou věci.

Ohledně formulářů u srazů. Naprostý nesmysl ve všech ohledech. Pro přihlášení na sraz na erotickém webu stačí jediná informace, a to je jméno (třeba i smyšlené, jen aby bylo jak osobu identifikovat a adresovat). Pokud jsou potřeba další údaje, typicky kvůli ubytování, pak je to na zodpovědnosti organizátora srazu, majiteli webu je do toho kulové (viz Zákon o ochraně osobních údajů – ve zkratce, mezi hlavními požadavky je to, aby data byla k něčemu potřeba, shromažďovat osobní data „jen tak pro strýčka příhodu“ je neakceptovatelné). Navíc toto „hlasování o bezpečnosti webu“ je logický nesmysl – kdo informace vyplní, možná věří, ale jak rozlišit ty, kdo nevyplnili proto, že o sraz prostě nemají zájem od těch, kdo nevyplnili proto, že nesouhlasí s uváděním svých osobních dat?

Ohledně komunikace e-mailem. Chápu, že majitel nemusí chtít zveřejňovat webové odkazy a e-mailové adresy. Jiná věc je ovšem soukromá komunikace. Ta má být tajná (nemluvil tady někdo o bezpečnosti webu?) a pokud uživatelé usoudí, že si jejím prostřednictvím vymění e-mailové adresy a budou nadále komunikovat tak (totéž platí o Skype, facebooku, apod.), nechť tak učiní. Diktovat lidem, jakým způsobem mají soukromě komunikovat, lze možná v Severní Koreji, ale obecně to je totální nonsens.

Na závěr se dostáváme k tomu, co a jak majitel webu udělal a co si o tom myslím. Domnívám se, že věc má tři roviny a je nutné každou rozebrat samostatně.

První rovina je právní – majitel webu má bezesporu právo dělat si s ním co chce. Za dlouhá léta pobytu jsme vděčni a pokud majitel usoudil, že nás tam už nechce, je to jeho právo a my ho nijak nezpochybňujeme.

Druhá rovina je selský rozum. Zdá se, že opravdu nikdo nechápe, k jakým pozitivním cílům má vést proces, který web zbavuje nejaktivnějších členů, kolem kterých se komunita soustřeďuje a roste. Nařizovat lidem v roce 2016, jakým způsobem smějí komunikovat, je spíš k pláči, než k smíchu.

Třetí rovinou je pak lidská slušnost. Kultivované rozloučení typu „chci nadále svůj web směřovat jinam a půjde mi to lépe bez vás“, případně „porušil jsi toto ustanovení pravidel a proto tě vylučuji“, no proč ne. Ale řeči o pokřivených charakterech, o zradě, o spaní s nepřítelem a vylučování lidí bez jakéhokoliv náznaku příčiny, to už je hodně zvláštní. Chovat se takto k dlouholetým členům, obsazujícím přední příčky statistik webu a pomáhajícím nezištně s akcemi a administrací, je daleko za hranicí hulvátstvi a svinstva.

Domnívám se, že primární příčinou tohoto chování je nějaká sociálně psychická porucha, která u jinak inteligentního člověka způsobuje zcela nereálné vnímání vlastní pozice a důležitosti ve společnosti, následně pak nutně nesmyslné a nesrozumitelné chování k ostatním lidem. Protože do nemocných se nekope, dále se k této osobě vyjadřovat nebudu a zdržím se jakýchkoliv ošklivých slov, která by si toto chování zasloužilo. Prosím ostatní, aby diplomatický odstup zachovali také, nechceme novou platformu založit na negativních emocích.

M.

39 Responses

 1. Jsem rád, že tohle potkalo i ostatní nejsem tak jediný , kdo měl s majitelem „problém“. Jen jsem o dva roky předběhl dobu.

 2. „Majitel“ si hraje na neomezeného Pána. V podstatě se mu nedivím. Touha po moci světem skutečně hýbe. Je to bohužel až chorobné… Já s ním měl problém před 8-i měsíci a jak tak sleduji opičku s banánem, tak jsem ode dneška také mimo hru. Mám dojem, že se klidně mohu přihlásit pod svým skutečným nickem, na který jsem už léta zvyklý…

 3. Trošku také k tomu napíši, neb se zde zmiňují skutečnosti, které se i mne dotýkají.

  Předem také považuji za nutné udat, že jsem web nikdy v ničem nepoškodil, notabene zrazoval. Naopak jsem živě diskutovalve fórech a chatu, plnil fotkami a také neziskově pomáhal se srazy dovozem srazového materiálu.

  Proto mne udivilo, že od určité doby mám zablokovánu většinu funkci na webu (psaní v diskusích, inzerátech, interce atd.). Vždy se zobrazí , že jsem porušil pravidla a po zaplacení VIP mi bude ban automaticky odblokován.

  Pochopitelně jsem se majitele slušně a přátelsky (protože se osobně známe) zeptal, cože se to děje a proč mám vše blokované, když i VIP mám stále nepropadlé a platné.

  Odpovědí mi bylo tvrzení, že příčinou je podraz od Sommers a že jej to v mém případě mrzí.
  Tak jsem se pochopitelně obratem zeptal, co tedy s tím mám společného já, když opravdu s chodem webu mám jen dovoz věcí na srazy.
  Na toto mi bylo odpovězeno velmi strohou větou, kterou tedy budu citovat v plném znění, protože bez ní není možno si vytvořit obrázek o dané komunikaci.

  Ta odpověď na celé dotazování tedy byla:
  SPÍŠ S NEPŘÍTELEM.

  To je asi tak vše k vysvětlení jednoho z mnoha důvodů udávaných Iglitem.

  Ještě mě napadla ( i v mém případě) čtvrtá rovina věci, částečně související s první rovinou (právní).
  Ano, majitel webu má právo si na svém webu dělt co uzná za vhodné.
  ALE NIKOLIV uživatele ve své podstatě OKRÁDAT!
  Pro odblokování funkcí totiž požaduje zaplacení VIP poplatku i když VIP poplatek je ještě zaplacen a je několik měsíců do jeho konce.
  A to nemluvím o lidech, kteří měli VIP zaplacen a jejich profil byl zrušen bez udání důvodu apod.
  V tomto případě by měl majitel webu částky , byť i malé vracet.
  Ono to není moc, ale kdyby se to v důsledku možná spočítalo, tak kdoví jestli by to v součtu nepřelezlo i tu magickou hranici 5tis.Kč, která je už hranicí trestného činu.

 4. Stále se najdou tací, kteří si tam dělají další a další profily a snaží se tam fungovat….

 5. MadamNoorN

  Se mnou nekomunikuje,profil mi nezrušil a přihlašuje se asi přes můj nick, bo i když se tam nemohu nahlásit svítím jako přihlášená. Moje zrušené povídky nahrál zpět- poplatek taky nevrátil. I když jsem ho žádala opakovaně, profil mi nezrušil.

 6. MadamNoorN

  Ještě by jsem ráda podotkla že jsem začala postupně vymazávat svůj profil po tom co mně začal doslova vydírat.( Vše mohu doložit jeho komunikací se mnou.) Nařizoval mi jak kdyby jsem byla jeho služka co mám či nemám dělat na vlastním srazu. Když zjistil že likviduji vše co jsem na svůj profil nahrála za více než pět let bloknul mně a od té doby mám banán.

 7. Tady aspoň vidíme, jak férový je správce „starého“ profilu a v podstatě buďme rádi, že se s tím kreténem asi už nesetkáme. Já jsem byl před 5-i dny vyhozen jen z důvodu, že jsem se z tohoto „nového“ přihlásil do „starého“ a už se vlastně ani nepřihlásil… Je to neskutečná lumpárna a já mu ze srdce přeji, aby mu to stejnou měrou někdo vrátil a on poznal podobnou křivárnu na vlastní kůži. Optám se svých IT známých jestli se v tomto směru nedá něco dělat, aby se sním zahrál nečekaný kolotoč. To, že nedostaneme poměrnou část VIP příspěvku zpět je sice také nečestné, ale nakládání s našimi v podstatě již fiktivními profily se mi jeví jako vyloženě sprosté. Doufám, že jeho špinavou hru brzy prohlédne více lidí a intuičně se podle toho zařídí. Já se pokusím z jiného PC zaregistrovat a spojit se tak s těmi, které tam znám, aby se příliš nedivili, když jim nečekaně dojde zásilka z tropů…

 8. Myslím, že právě neoprávněná publikace díla uživatelů (čtěte: krádež) je záležitost, na které by se dalo pracovat. To, že jeho smyslem života je bavit se z toho, jak pije krev druhým lidem, je jedna věc, ale prokazatelné porušování zákona je věc druhá. Neznáte někdo právníka se specializací na autorská práva?

 9. Dodnes tam jsou naše fotky a příspěvky, a to už jsou 2 roky co jsme byli zabanováni. Psali jsme na NIC.cz, na správu domén. Všude nás odkazovali na občansko-právní soud.

 10. Což o to, že by musel rozhodnout soud je jasné – otázka na právníka zní, zda trestní nebo občanskoprávní (také myslím, že spíš občanskoprávní), jaká je šance na úspěch, zda sloučit do jedné žaloby všechny poškozené, nebo to oddělit, apod.

 11. Kolik lidí by do toho šlo? U soudu by být nemuseli, to stačí plná moc právnikovi, ale musí vystoupit z anonymity( adresy, jména). Nezapomeˇn na poplatky. To je to s čím počítá majitel vebu, že kvůli pár korunám proti němu nikdo nepůjde. Navíc soud se potáhne.
  Jak jsme psali výše, nic nenaděláš ani s obsahem, který tam zadržuje. Odstranil autorství, takže může tvrdit, že to našel na netu a jen prolinkoval.
  Jedinou cestou je rychle co nejvíce lidí aby odešlo a noví tam nechodili, udělat osvětu na jiných stránkách o jeho praktikách a odříznout jej od BDSM komunity.

  • Myslím, že nejméně o jednom vím. Ohledně poplatku, řekl bych, že v této oblasti by se sponzoři našli. Zásadní otázkou je, jestli se takový spor dá vyhrát, nebo zda platí to, co říkám každému: „Jakmile něco zveřejníš na internetu, ztrácíš nad tím kontrolu“. Tenhle případ je ovšem mnohem horší, než pouhé nedovolené zkopírování obsahu. Ty profily jsou autorům obsahu nedostupné, ale stále existují, takže to dělá dojem, že s tím člověk souhlasí (má to přece ve svém profilu).

 12. Na Nic.cz jsem psala i o porušování etického kodexu ( fotografie z reálných operacích s obličejem pacientů), nemá tam klik od 18ti let, přestože je to eroticky zaměřený web, takže tam bez jakého koliv upozornění mohou děti, o porušování autorských práv nemluvě. Ale tam zřejmě řeší závažnější případy.
  Když jsem po bezdůvodném zablokování žádala superadmina o smazání veškerého obsahu, že si vyslově nepřeji, aby tam cokoli ode mě bylo, byla jsem nazvána histerkou a ať si svůj problém s majitelem vyřeším sama.

  • Aktuální dokumenty CZ.NIC jsem nečetl, ale mám za to, že sdružení řeší pouze doménové jméno jako takové (tedy zda jeho znění něco neporušuje), nepřísluší mu nijak zpracovávat a hodnotit obsah na příslušné adrese umístěný. Pokud je obsah závadný, musí rozhodnout soud a na základě rozhodnutí může CZ.NIC registraci domény pozastavit či zrušit. Tedy veškeré stížnosti ohledně obsahu musejí jít na policii nebo k občanskoprávnímu soudu.
   Mimochodem, doufám, že nyní už chápeš, jaké možnosti řešení situace tehdy „superadmin“ měla. Ten člověk naslouchá cizím názorům pouze a jedině tehdy, když jsou zcela shodné s jeho, neboť z definice jeho pohledu na svět každý názor, který není jeho, je nesprávný a hodný maximálně odmítnutí s různou mírou arogance.

  • Ano, žádost o smazání jsem od Vás obdržela.
   Jenže – v té době jsem
   1, byla na dovolené, bez internetu, v sms jsem S.ademu napsala, že jsem na dovolené a že na maily odpovím, až se vrátím.
   2, v té době jsem neměla administrátorské právo na webu mazat profily.

   Vy jste nepočkali, až budu na příjmu a zjistím, o co vlastně přesně jde a abych Igelita přesvědčila, aby Vám profily smazal. Napsala jsem ti, že to vyřeším, ale potřebuji čas. Ani jsem nestačila vybalit, poslali jste mi sáhodlouhý mail, kde jste na mě nenechali nit suchou, a že Vás nezajímá, kde je pravda. Ano, na to konto jsem ti napsala, že mě tvoje hysterie nezajímá a že si to máš s Igelitem vyřešit sama. Jak jinak, když profily jsem Vám stejně smazat nemohla? S odstupem času vím, že jsem to mohla napsat jinak – slušněji, ale pokud se jde na mě zostra, tak nemám důvod být milá a vstřícná. Se mnou se lze domluvit na čemkoliv, ale nesmí se na mě útočit, když něco nejde udělat ihned.

   To na vysvětlenou, protože jsi to sem vytáhla.
   Stojím si za tím, že jsem jsem se snažila, aby jste nebyli poškozováni, ale po tom, co se semlelo kolem Vás celkově, jsem byla moc malý pán něco s tím udělat.

   • Jak říkal Terazky,,, čo bolo, bolo, . My jen předběhli dobu. Ze své pozice můžeme v prostoru kam dosáhneme umístit text, který bude před uvedenými stránkami varovat, případně vyzývat k jejich opuštění. Text by asi měl být jednotný všude , kde se objeví.
    1) má to smysl?
    2) kdo jej napíše?

    • S.ade, to nemá smysl. Že své vlastní zkušenosti vím, že na to, že je někde chyba, člověk musí přijít sám. Neznám člověka, který by dal na rady druhých, aniž by neměl sám svou vlastní zkušenost. A pokud budeš všude vyvěšovat texty, jak je něco špatné, obrátí se to proti tobě. Pokud chceš „bojovat“, tak tak přímo.
     Že jste předběhli dobu bych ani neřekla. Vzpomeň si na Cassi, Yelena atd. Prostě, když se něco, zjednodušeně řečeno, znelíbí, je to eliminováno.

     • iglite

      Já bych to tak jednoznačně neviděl. Když se třeba dozvím, že na nějaké čerpací stanici byl nekvalitní benzín, nebo že někde špatně vaří, určitě to nepůjdu prověřovat na vlastní kůži (a neznám nikoho, kdo by tak učinil). Jistě je pravda, že v některých věcech se každý musí spálit sám, ale publikací nestranného hodnocení, nejlépe podepřeného fakty, by se nic pokazit nemělo. V tomto případě zjevné čtení soukromé pošty, neodůvodněné blokování a následná neoprávněná publikace jsou věci, které by aktivní členy komunity mohly dostatečně odradit.

 13. MadamNoorN

  Já s ním do sporu hodlám jít- ono na každého jednou musí dojít.

 14. Co se sporů a zveřejňování týká – už několik let se probírá blajf a jeho admin, spousta lidí na něj právem i neprávem nadává, (a já to tu nechci otevírat do podrobna, dávám to jen jako odstrašující příklad), ale uživatelů i nadále prý přibývá, ty diskuze spíš fungují jako negativní reklama…
  Soudní spor neprospěje nikomu, vyvolá jen vlnu negativních emocí, pokud do toho chcete jít, tak si to velmi dobře připravte… Já v případě spl nemám oč přijít, po zdejší dnešní registraci tam přijdu jen o prázdný účet, příspěvky jsem tam žádný nedával, nezaplatil nikdy ani korunu, takže se k soudnímu sporu nepřidám…
  Spíš než babráním se ve starém zasmrádlém igelitu to chce nasměrovat energii na vznik něčeho nového, co starý web nahradí a překoná – a prosím, staré křivdy nedávat jako hlavní téma nového webu, fakt to nedělá dobré emoce (například o bdsmwebu někdo mluví jako o webu pro potížisty, co je právem vyhodili z blajfu, což nezní moc optimisticky…)

 15. Nevím jestli to už zde někdo proběhlo, ale pláštěnky nejsou první, kde se něco takového děje.
  Není to sice úplně totožný případ, ale figuruje v něm jedna konkrétní osoba (alespoň jestli jsem to dobře pochopil), zde si můžete přečíst jednu diskuzi:
  http://www.nissan-club.cz/diskuze/pokec_vseobecny/nissanclub_cz

 16. Tak to mne hodne pobavilo. Uplne jiny zajmovy klub a uplne stejny vyvoj situace. 🙂

 17. Samantha Mathy

  Tak už jsme s přítulkou taky persony non grata na sexyplastěnkách. 🙂

  • Tohle je, podle mě, špatně. Bude Myš dobrých nadějí jenom o tom, jak – kdo – a kdy – dostal ban na SPL? Kacíř to výše napsal dobře – staré křivdy nejsou dobrý základ nového webu.
   Haf.

   • Tak sepiš nápady, dodej grafiku, podlady na tvorbu netu,

    • WTF? Kde konkrétně si stěžuji na nedostatek nápadů, špatnou grafiku a málo podkladů?
     Haf.

     • píšeš o tom, že ti to zatím připadá jako by si tu lidi jen foukali bolístka, kdo je odkud vyhodil, na to jsem ti napsal aby jsi sám vyvinul aktivitu aby se stránky rozjely

    • Milý příteli.
     To, co ty si domýšlíš, že jsem napsal – jsem nenapsal. 🙂
     Vím, že se buduje nový web. Nikdo nečekal, že se igelit zblázní ze dne na den, tudíž se buduje narychlo na zelené louce. A že v současnosti je tedy nejlepší adminy neobtěžovat, aby měli klid na práci. Z tohoto důvodu si taky nestěžuji na chybějící obsah. Však on přijde.
     To, nad čím jsem se pozastavil byla obava, aby byl nový web brán jen jako „sdružení lůzrů, jejichž jedinou kvalifikací je ban na SPL.“ Zapomeňme na igelita a pojďme budovat ten nový Myš dobrých nadějí!

     Mupy mup.
     Haf.

 18. Samantha Mathy

  Vůbec to nebylo myšleno jako bolístka 🙂 mě ani přítulku to nijak netrápí. A jestli jsem přispěla k dojmu, že tomto webu jsou lidé vyhození ze spl a spojuje je jen „určitá“ jinakost, mrzí mě to, neb tak jsem to rozhodně nemyslela. Takže omluvička maličká 🙂 🙂

  • Já jsi myslím, že ač nový web v budoucnu nemá být o tom, že jsme „kdysi“ byli vyhozeny, tak ale teď je dobré to tu napsat – alespoň něco ve smyslu „už mě tam nehledejte, nekontaktujte…. už vám tam neodpovím“ – je to obyčejná sdělující informace, nikoliv postěžování 😀

 19. Nemám dojem, že by si tu někdo foukal bolístky, že byl vyhozen, že na tento web jdou jen odpadlíci, nebo lidi s pocitem křivdy, spíš to vidím na konstatování faktu – na mě už taky došlo. Jsem tady, už ne tam.
  No tak se tu scházíme. A narůstáme. Aktivní soudržné jádro.

 20. Tak zacinam cist tento web a Vase příspěvky,myslim si ze nejsem uplny novacek,ze starého webu jiste moje fotky znate… Libilo se mi tam,byl tam kdysi… fajn pokec,fotky,atd…Libilo se mi ze jista skupinka lidi zacala poradat srazy i mimo Brno.V Brne jsem byl sam,a jednou.A také to bylo pekne ,ale kratke…
  S moji Rubbinkou jsem byli spolecne poprvé na Mikulaskem srazu v Praze loni.Bylo to super,Ji to nadchlo-na to jak se puvodne bala :-)……
  Ale od tohoto srazu mi pripadalo,ze to na puvodnim webu poněkud chladne….nic moc komunikace….nic moc nabídka nového srazu….No a pak jsem po cca pul roce zjistil zac je toho loket…
  Ja si pote jednou dovolil napsat spravci webu ze vyhnal JEDINE aktivni organizátory srazu nas gumových lidicek,s tim ze jsem mu k tomu naposal at me klidne zablokuje… Samozrejme muj příspěvek byl téměř okamtite smazan a ja zablokovan…
  A nevadi mi to-jsem hrdy na to ze patrime k Vam….
  Jste všichni uzasni a moc dekujeme za poslední sraz. RUBBERTOM a RUBBINKA

 21. A proto spim s nepritelem 🙂

 22. pissaklatex

  Zdravím.Já se jen zeptal latexáčka jestli neví co je ze sommers, a už mám taky opičku.Ještě že jsem ho našel na gummi. Tak mi potom napsal email.Tak mi napsal že když chce posílat zprávy,tak si musí zaplatit vip.pissaklatex.

 23. Byl jsem tam spokojenej … to že jsem tam byl mi přineslo mnoho „známostí“. Jenže jsem blokovanej … nejen můj hlavní BDSM e-mail, ale i ty náhradní … nevím jak to dokázal, nejsem IT. Během cca 2 let mého působení na stránkách ze mne majitel stránek vylákal 1500 Kč … to je VIP na 5 let … nebyl jsem tam ani 3. Asi by měl část vrátit. Nicméně jak píšu, byl jsem tam spokojenej …
  Po blokaci mi ale chybí podobné seznamovací stránky. Nevíte o nějakých podobných? Já pár našel, ale ta kvalita není úplně ono … rád si nechám poradit …

  • Když už jsi jich viděl více, určitě máš nějaké postřehy ohledně toho „kvalita není úplně ono“, tedy jak by ideální stránky měly vypadat? Netroufnu si slíbit, že tím popisem spustíš nějakou lavinu aktivity, ale přinejmenším budeme mít lepší představu, co udělat, pokud by se s něčím takovým někdy začalo.

   • No, zkusím se držet toho, co bylo na SPL dobré:

    1) Stálo by to za rozdělění členů do kategorií, nebo alespoň „tágy“ … tzn rozdělit členy do určitých kategorií … domina/paní, dom/pán, sub/otrok, subinka/otrokyně … pak podle orientace … hetero, bi, lesba, gay, trans … ideálně už v profilu.
    Tím pádem pak může vzniknout seznamka s oddíly jako domina hledá subinku (otrokyni), domina hledá otroka (suba), naopak Pán hledá suba (otroka), Pán hledá otrokyni (subinku). A taky všechny čtyři úplně naopaak jako např. Otrokyně hledá paní , sub hledá pána … atd. Už to by byl úspěch. K tomu to rozdělit na jednu akci / jeden úlet, pravidelné akce, vážný vztah …
    2) Rozdělění podle fetiše: Latex, kůže, pvc, spandex, abdl, lano, kožená pouta, obojky, kláda, židle, bosé nohy, vosk, … u každého člena toho může být víc.
    V profilu uvádět (po odsouhlasení členem) věk a rozměry … já jsem ujetej na mladší, štíhlejší kluky, takže členku jako „Ropucha, 58/172/115“ bych ihned ignoroval, zatímco fiktivní člen „Teplý žabáček 25/172/68“ by mojí pozornost určitě upoutal.
    Aby se mohli potkat a seznámit členové se stejnými zájmy, např. sub+dom, vyhovující si věkem, oba např. se zájmem o svazování ve svěrací kazajce…
    3) Pomůže i dělení alespoň na okresy. Z Ostravy nebo Brna je to ke mě na akce daleko, z Ústí kousek, Praha je taky docela blízko … i přesto jsem tu už „trápil“ suby i ze Zlína a z Ostavy … ti ale nemohou jezdit pravidelně, zatímco pražák, nebo ústečák to zvládne za volnější odpoledne …
    … takže vlastně „nutný“ popis člena a naopak popis jeho vysněného protějšku (stáří, orientace, věk, submisivita, rozměry, fetiš, okres, …)
    To je asi vše ohledně seznamky …
    4) A pak inzerce …. typu nevejdu se už do postroje, prodám ho za 1/3 původní ceny, tedy za … Kč. Nebo hledám výrobce svěrací kazajky (já osobně mám dvě z Ćíny, nicméně znát někoho, kdo by je vylepšil by stálo za to).
    5) Poradna kdo dokáže na míru vyrobit středověkou kládu, nebo jak na to … jak opravit roztržený latex … poradenství v lepících páskách .,.. kde levně sehnat např. „GorilaTape“, která lepící páska jí nahradí, jak která snáší vlhkost … a podobně. V ČR je spousta příznivců pásů cudnosti, určitá poradna pro ně by taky byla dobrá …
    6) Má-li někdo literární sklony (jako jsem na SPL napsal šest povídek) proč to nenahrát sem, nebo odkaz.
    Teď jsem dva dny amatérsky překládal úžačnej BDSM článek z DeviantArtu … protože v ČR nic takového není … nebo snad je? Se svojí orientací a BDSM sklony na veřejnost nechodím, takže pokud někdy vyšla česky kniha s podobnými povídkami, jako mě fascinovala na DA, nemůžu se to dozvědět. Kdyby tu byla nějaká literární poradna, která by mi poradila, že mám např. zaměřit pozornost na knihu např. „Domácí vězení“ která vyšla v roce 2023 v nakladatelství …DeAr, nebo na knihu „Prázdniny s roubíkem“ z DeAr .. určitě by mi to pomohlo a snáz by se mi tyto knihy, které neznám, hledaly … (fiktivní názvy fiktivních knih jsem si půjčil od dvou skutečných nádherných povídek na DA)
    7) odkaz na prověřené obchody … latex jsem koupil tam a tam, jsem spojen tak že … kovová pouta se dají sehnat tam a tam, za … Kč, kvalita?, Kvalitní kožená pouta vyrábí / prodává … za … Kč a kvalita? … nekupujte na … nevydrží to ani 10 minut …
    8) nemám rád udávání, ale určitá varování by taky pomohla … jako např. nereagujte na nabídky osoby honzajz78, je to slibotechna podvodník, pozor, vystupuje i pod jiným nickem jako miramost87 … (jména jsem poupravil).

    To je asi z nápadů na vylepšení vše … nejsem IT, nevím jak na to, ale určitě spoustu toho zrealizovat možný je … nápady mám, jak na to na netu už úplně ne …

Leave a Reply